توضیحات

ما همیشه صفحه آرایی را بواسطه عناصر و ویژگی هایی که هدف آنها بوجود آوردن صفحه آرایی نبوده است انجام می دادیم. اول از همه عناصر جدول در HTML و بعد از آن ویژگی float بودند که صفحه آرایی را از طریق آنها انجام می دادیم اما این روش ها دارای مشکلاتی بودند چرا که هدف این عناصر و ویژگی ها کار دیگری بود.

تا اینکه بالاخره ماژولی به نام فلکس باکس بوجود آمد. اگر با فلکس باکس آشنایی ندارید می توانید دوره رایگان آموزش FlexBox پروژه محور که داخل سایت هست را مشاهده کنید

بعد از فلکس باکس ماژول دیگری نیز برای صفحه آرایی معرفی شد به نام CSS Grid که باعث شد تا قدرت ما در صفحه آرایی بیشتر شود و در کنار فلکس باکس بتوانیم برای چیدمان اجزا صفحه از آن نیز استفاده کنیم.

گرید ابزاری برای چیدمان است که بر روی یک عنصر اعمال شده و سپس جایگیری، اندازه و ترازبندی فرزندان عنصر را مدیریت می کند.

گرید توانایی های جدیدی برای ما دارد که از مهمترین آنها می توان به مدیریت صفحه آرایی در دو بعد افقی و عمودی به صورت همزمان اشاره کرد.

برای بهتر فهمیدن CSS Grid ویدیو معرفی دوره را مشاهده کنید

پیش نیاز این دوره فوق العاده :


HTML CSS طراحی وب طراحی واکنشگرا grid layout طراحی سایت

مدرس دوره علی شیخ
مدت دوره 02:19:59
تعداد ویدو 14

وضعیت دوره : کامل شده
قیمت دوره : رایگان

نظرات ارزشمند شما:

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید

  • سلام به تیم خوب وب پروگ . . یه سوال داشتم . . من مبحث های دوره grid layout و دوره ی bootstrap رو بررسی کردم و اینطور که فهمیدم چیز هایی که در دوره grid layout آموزش داده میشه همون چیزاییه که تو دوره بوت استرپ آموزش داده میشه مثل row و col و . . .
    با این حال من میتونم مستقیم برم سر دوره بوت استرپ و دوره grid layout رو نبینم ؟

    • سلام. متفاوت هست و bootstrap از flexbox استفاده میکنه.و شما میتونین دوره bootstrap را مشاهده کنید و از grid layout رد بشین اما دوره flexbox را قبلش حتما ببینید